Nowy Targ, odpowiedź Sabinie Palce na "felieton" na Podhale24 

06.10.2012 - Nowy Targ, odpowiedź Sabinie Palce na "felieton" na Podhale24


Pogoda Nowy Targ z serwisu

 

  Kiedy jedno dziecko w piaskownicy ściągnie niespodziewanie spodenki drugiemu i zostawi je w samych majtkach, śmiechu jest co niemiara. Oczywiście z tego, który przez chwilę nieporadnie stoi z szortami w kostkach dochodząc to tego co się właśnie stało. Autor durnego żartu jest rzecz jasna w tym momencie bohaterem. Ja za sprawą Sabiny Palki stałem się takim właśnie obiektem do śmiechu, ponieważ jednym z najważniejszych problemów w mieście jest to, że ośmieliłem się pracując w Urzędzie Miasta jednocześnie za prywatne pieniądze zakupić domenę o wulgarnej nazwie. I trafiło to na okładkę portalu.
Podhalu24 wolno puścić komentarz zaczynający się od równie wulgarnego słowa. I jest to grzech czynny, bowiem o publikacji komentarzy decyduje tam osoba równie tajemnicza co Wielki Brat w "Big Brotherze" - Moderator. I to ten ktoś według swojego uznania decyduje o prawie głosu na portalu. Ja w imieniu niedoszłego (zrezygnował po całej aferze) klienta zarezerwowałem domenę i zaparkowałem ją po cichutku w zakamarkach swojego prywatnego serwera. Tak nawiasem mówiąc to - Sabinko - Foto.Podhale.pl to nie jest strona ani serwer doradcy burmistrza. To jest moja prywatna własność. To czy jestem doradcą, czy nie, nie zależy wyłącznie ode mnie. Natomiast moja własność jest własnością Piotra Rayskiego-Pawlika i to święte prawo własności musi uszanować każdy. Ale ad rem: nie wiem jak to się stało, że domena została przeparkowana na katalog główny. Nie wiem też jakim cudem, a zdziwiony tym dziś był również jeden z fotoreporterów Podhale24, tak pięknie moja nowa domena wypozycjonowała się w Googlach. Ale stało się. Portal znalazł gdzieś brud, wydobył go na powierzchnię i pokazał publice.
Powinienem podziękować Sabinie, z którą w jednej redakcji przepracowaliśmy ładnych parę lat, bo wydawało mi się że wczoraj z zatroskaną minką przekazując mi informację o wypłynięciu feralnej domeny na wierzch działa w dobrej wierze. Tymczasem zbierała ona materiał do opublikowanego błyskawicznie paszkwilu, w który uwikłała nie tylko moją marną osobę, ale tez ludzi których darzę sympatią i szacunkiem. Ich w tym miejscu bardzo przepraszam. Bo w istocie jeśli to nie szyta grubymi nićmi prowokacja, popełniłem gdzieś błąd. Mimo woli stałem się celebrytą, którego prywatne życie pasjonuje miernoty chowające się za nickami.
Cieszę się, że ostatnio zmieniłem (również za własne pieniądze) buty do biegania, bo kto wie czy następnym krokiem nie będzie obwąchiwanie mnie kiedy wracam z treningów? W każdym razie ostatni felieton Sabiny Palki to dla mnie poziom Pudelka.pl. Tylko oni tam przyznają, że dziennikarze z nich żadni.
Piotr Rayski-Pawlik redaktor naczelny Foto.Podhale.pl

Na co odpowiadam? Zaobacz tutaj.

 

 

 

"Foto.Podhale.pl", dziennik internetowy zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Nowym Sączu (Rejestr Dzienników i Czasopism, dział A, nr 191)
Wydawca i redaktor naczelny: Piotr Rayski-Pawlik, ul. Podtatrzańska 78/28 34-400 Nowy Targ
tel. 18 26-66-000, tel: kom. 501 59-35-35, lub e-mail admin@foto.podhale.pl
Zajrzyj także na rowerowy blog autora.

 

futerały na instrumenty muzyczne Jacek Pawlik