FOTO.PODHALE.PL - Archiwum galerii
  POWRÓT DO AKTUALNOŚCI
ZNAJDZ W ARCHIWUM
SZUKAJ 

 

LISTA ARCHIWUM

ARCHIWUM ROK: 2011 MIESIĄC: 5

31.05.2011r - Nowy Targ, prezydent Bronisław Komorowski na PPWSZ

Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną gościł dziś na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, gdzie spotkał się z młodzieżą akademicką i z władzami regionu. Spotkanie było

29.05.2011r - Nowy Targ, festyn Szkoły nr 6

Szkoła Podstawowa nr 6 zorganizowała dziś na miejskim stadionie festyn "Zachowaj trzeźwy umysł tato".

29.05.2011r - Nowy Targ, Festyn Rodzinny Akcji Katolickiej

Doroczny festyn przy szkole nr 11 zorganizowała również Akcja Katolicka parafii NSPJ. Tutaj atrakcją była m.in. ścianka wspinaczkowa kolegów z GOPR, loteria fantowa, zawody sportowe, występy zespołów dziecięcych.

29.05.2011r - Nowy Targ, turniej karate kyokushin

Ponad dwustu zawodników wzięło dziś udział w IX Młodzieżowym Turnieju Karate Kyokushin zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna. Na hali "Gorce" było dziś ostro, ponieważ walki w tym stylu to niemal wolnoamerykanka. Zabronione są...

29.05.2011r - Nowy Targ, Noc Muzeów

Miejski Ośrodek Kultury zorganizował dziś Noc Muzeów. Co prawda za wiele tych muzeów w Nowym Targu nie mamy, ale i tak było ciekawie. Super pomysłem była gra - zabawa we własny projekt Rynku po rewitalizacji. Drugim hitem była prezentacja pracy dyplomowej...

28.05.2011r - Nowy Targ, 55-lecie Sekcji Operacyjnej GOPR

Ratownicy Sekcji Operacyjnej Nowy Targ Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego obchodzili(śmy - bo i ja należę do tej sekcji) dziś 55-lecie istnienia tej jednostki organizacyjnej GOPR. Obchody nie były zbyt huczne, bardziej...

27.05.2011r - Nowy Targ, znów pożar na Kolejowej

Trzynaście wozów strażackich z Nowego Targu i okolic znów gasiło pożar pijackiej meliny, z której ogień przerzucił się na sąsiednie zabudowania.

27.05.2011r - Nowy Targ, X Mistrzostwa Pracowników Samorządowych Podhala

Drużyna Urzędu Miasta Nowy Targ zwyciężyła w strzeleckich X Mistrzostwach Pracowników Samorządowych Podhala rozegranych w piątek na nowotarskiej strzelnicy im. Franciszka Dworskiego.

27.05.2011r - Nowy Targ, NKP Podhale w barażach do Małopolskiej Ligi Juniorów

Zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach NKP Podhale zapewniło juniorom udział w barażach, które dają szanse awansu do Małopolskiej Ligi Juniorów. A wtedy już na nowotarskim stadionie gościć będą takie drużyny, jak Wisła Kraków.

27.05.2011r - Nowy Targ, "Nowotarskie inspiracje" Tadeusza Śmiałkowskiego

"Nowotarskie inspiracje" to nowy album Tadeusza Śmiałkowskiego - nowotarskiego fotografika, który potrafi upolować piękne pejzaże nie opuszczając nawet granic Nowego Targu.

26.05.2011r - Nowy Targ, nagrody w konkursie matematycznym

Marta Skraba zwyciężyła w konkursie "Matematyka jest wszędzie - Matematyka w banku" na etapie miejskim zorganizowanym przez szkołę nr 2 przy współpracy z fundacją BZWBK "Bank Dziecięcych Uśmiechów". Drugie miejsce zajął Bartłomiej Bugno, a trzecie Jakub Udziela.

26.05.2011r - Nowy Targ, burzliwa końcówka sesji Rady Miasta

Choć na dzisiejszej sesji Rady Miasta nie były poruszane strategiczne dla miasta tematy, to jednak zakończyła się ona hm... ostro.

25.05.2011r - Nowy Targ, marka "Relaks Wojas" dla Wojas SA

Wiesław Wojas, do niedawna właściciel, a po wejściu na giełdę prezes spółki Wojas S.A. był dziś głównym gościem konferencji prasowej burmistrza zorganizowanej z okazji uzyskania przez firmę prawa do znaku towarowego "Relaks Wojas". Nowe relaksy będą podobne do tamych produkowanych przez NZPS, chociaż z innych materiałów. Odświeżone zostanie też logo butów.

24.05.2011r - Nowy Targ, Tadeusz Błażusiak odwiedził rodzinne miasto

Gdyby sporty motocyklowe były dyscyplinami olimpijskimi, lub chociażby były bardziej popularne w Polsce, Nowy Targ miałby swoją gwiazdę docenianą w kraju. A tak Tadeusz Błażusiak, który dziś odwiedził swoje rodzinne miasto wraz z bratem - trenerem i managerem Wojciechem, jest znany wszędzie tylko nie w Polsce.

23.05.2011r - Nowy Targ, europejski dzień w "piątce"

Ponieważ europejską prezydencję obejmujemy w wakacje, kiedy uczniowie wypoczywają, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 zaczęły świętowanie już dziś. Stoiska prezentujące kraje naszych sąsiadów w UE pojawiły się na szkolnym korytarzu i trzeba zaznaczyć, że największym wzięciem cieszyły się te z kulinariami. Może warto wyciągnąć wniosek z tego jak my widzimy innych, że może inni patrzą na nas przez ten sam pryzmat?

23.05.2011r - Czoło Turbacza, powalony papieski "Szałasowy ołtarz"

Zaznaczam że nie jest to "gorący" news, bo dowiedziałem się o nim późno, ale i tak troszkę mną wstrząsnęła informacja, że Szałasowy Ołtarz, pamiątka po bytności w okolicach Turbacza Ojca Świętego jeszcze za czasów kiedy był po prostu księdzem (ale odprawieniem mszy przodem do wiernych wbrew ówczesnym przepisom kościelnym już wtedy okazał charyzmę, zresztą sam potem doprowadził do ich zmiany) została zniszczona.

21.05.2011r - Nowy Targ, powstaje Fundacja na rzecz PPWSZ

Siedem podhalańskich firm podpisało dziś w siedzibie Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu notarialny akt ustanowienia fundacji na rzecz uczelni.

21.05.2011r - Nowy Targ, Janusz Palikot w Villi Toscanie

Idąc na spotkanie z Januszem Palikotem, który spędzając weekend w Krakowie odwiedził dziś trzy podhalańskie miejscowości, byłem nastawiony trochę na "nie". Zwłaszcza z uwagi na zbyt skandalizujące zachowanie tego polityka (np. ostatnie nawoływania do apostazji).

21.05.2011r - Nowy Targ, festyn przy Gimnazjum nr 1

A wszystko było tak pięknie przygotowane: Gimnazjum nr 1 zorganizowało dziś I Rodzinny Festyn Sportowy pod hasłem "Żyj zdrowo". I zapewne zabawa byłaby przednia, ale nad Nowym Targiem przeszła burza i przynajmniej w pierwszych godzinach festynu trudno było mówić o sukcesie.

20.05.2011r - Nowy Targ, Święto Strażaka w PSP

Dziś Państwowa Straż Pożarna obchodziła swoje święto. Na placu przed siedzibą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Ludźmierskiej strażacy odbierali odznaczenia i awanse. Poświęcone też zostały przekazane przez zastępcę komendanta wojewódzkiego quad i samochód operacyjny.

20.05.2011r - Nowy Targ, "Śladami podhalańskiej mody" - wydanie drugie

O ile zdawałem sobie sprawę że góralskie ubranie to nie mundur i jedno od drugiego się różni, to jednak pokaz prawdziwej góralskiej mody i jej trendów zmieniających się przez dziesiątki lat przygotowany przez Stanisławę Trebunię-Staszel na promocję drugiego wydania jej książki pt. "Śladami podhalańskiej mody"

19.05.2011r - Nowy Targ, bibliotekarze i Dzień Książki na PPWSZ

Podhalańska Państwowa Wyższa Zawodowa i Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowały we czwartek Podhalański Dzień Książki połączony z XXII Konferencją Bibliotekarzy Powiatu Nowotarskiego.

16.05.2011r - Rogoźnik, śmiertelny skutek pijackiej jazdy

19-letni mieszkaniec Rogoźnika zmarł, a drugi leży z wstrząsem mózgu w szpitalu po tym jak dziś nad ranem o godz 2:55 w Rogoźniku kierujacy samochodem marki Opel mieszkaniec Cichego jadąc w stronę Czarnego Dunajca wjechał w grupę osób idących jezdnią w tym samym kierunku.

14.05.2011r - Nowy Targ, nowy tor kartingowy

Na terenie dawnego tartaku został dziś otwarty tor kartingowy. Jako pierwsi przetestowali go rajdowcy znani bardziej z osiągnięć na jednośladach - m.in. bracia Łukaszczykowie i Filip Mrugała. Emocje sięgały zenitu :-) Tor według pierwotnych planów ma działać do września.

13.05.2011r - Nowy Targ, rajd Konfederacji Tatrzańskiej Szkoły nr 5

Szkoła Podstawowa nr 5 zorganizowała dziś rajd śladami Konfederatów Tatrzańskich. Uczniowie odwiedzili m.in. ich groby na nowotarskim cmentarzu, a także udali się do Szaflar

13.05.2011r - Nowy Targ, happening ekologiczny Gimnazjum nr 1

Rozdawane uczestnikom ekologiczne ulotki, torby na zakupy wielorazowego użytku i bogaty program artystyczny były elementami piątkowego happeningu ekologicznego zorganizowanego w Gimnazjum nr 1.

13.05.2011r - Nowy Targ, 16. Podhalańskie Targi Budownictwa

W Miejskiej Hali Lodowej otwarte zostały dziś 16. Podhalańskie Targi Budownictwa. Oprócz branży budowlanej swoją ofertę prezentują firmy motoryzacyjne oraz banki kredytujące m.in. właśnie budownictwo.

13.05.2011r - Nowy Targ, VIII Podhalańskie Juwenalia

PPWSZ wspólnie z Urzęde Miasta zorganizowała kolejne Podhalańskie Juwenalia. Jako absolwent tej uczelni jestem cały sercem ze wszystkimi przedsięwzięciami przez nią organizowanymi, ale uważam że samorząd studencki powinien bardziej zadbać o frekwencję chociażby w trakcie otwarcia.

10.05.2011r - Nowy Targ, ostatnia z umów na rewitalizację

Burmistrz Marek Fryźlewicz podpisał z Katarzyną Skupień, właścicielką firmy Kuros z Poronina ostatnią umowę w ramach programu rewitalizacji centrum miasta. Na jej podstawie do końca października wyremontowane zostaną trzy ulice.

09.05.2011r - Nowy Targ, wizyta młodzieżowych radnych Żywca

Gimnazjaliści z Żywca - członkowie tamtejszej Młodzieżowej Rady Miasta przyjechali dziś do Nowego Targu z wycieczką, ale też z pewną misją, która wyszła przy okazji ich wizyty w urzędzie: aby zaszczepić ideę

07.05.2011r - Nowy Targ, wycieczka na Turbacz kombinowaną trasą

Nie wiem jak Czytelnikom, ale mnie Turbacz chyba nigdy się nie znudzi. Dzisiaj ściąłem nieco żółty szlak i poszedłem Oleksówkami, natomiast wracając zielonym zszedłem przed Sralówkami w stronę Małego Kowańca i po drodze zrobiłem mały biwak.


06.05.2011r - Nowy Targ, budowa mostu - utrudnienia w jeździe

Trwa budowa mostu na Bałęzowem. Inwestycja weszła w fazę remontu mostku na potoku Kowaniec i w prace przygotowujące budowę ronda na skrzyżowaniu. Ruch puszczany jest wahadłowo przy pomocy sygnalizacji świetlnej, ponieważ remonowana jest północna część tego mostku.


06.05.2011r - Nowy Targ, kwitnące śliwy na ul. Kolejowej

Śliwa wiśniowa - nazwa sama w sobie ciekawa, bo ani śliwek, ani wiśni (chociaż jakieś owoce daje) nie uświadczysz. Ale właśnie tego gatunku drzewa pięknie zakwitły na ul. Kolejowej. Posadzone zostały w 2003 r. podczas remontu tej ulicy.


04.05.2011r - Dzień Strażaka w OSP Kowaniec

Z okazji przypadającego na dziś święta św. Floriana, patrona strażaków członkowie OSP Kowaniec wzięli udział w mszy świętej, a następnie w swojej remizie odebrali odznaki za wysługę 


02.05.2011r - Zakopane, Wiosna Jazzowa Zakopane 2011

Przez cały przedłużony weekend w Zakopanem odbywa się uczta dla miłośników jazzu - Wiosna Jazzowa Zakopane.

02.05.2011r - Nowy Targ, bł. Jan Paweł II na głównym ołtarzu kościoła św. Katarzyny

Błogosławiony Jan Paweł II jest już na głównym ołtarzu kościoła parafii pw. św. Katarzyny. W niedzielę przy ołtarzu odprawiane były już msze.

01.05.2011r - Polana Rusnakowa, msza w Kaplicy papieskiej pod Turbaczem

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło dziś we mszy świętej o godzinie 11.00 w Kaplicy Papieskiej pod Turbaczem. Choć pogoda nie dopisała, jak zawsze atmosfera i pogoda ducha była wspaniała. Nie mogło zabraknąć "Barki" ulubionej pieśni Papieża.

01.05.2011r - Nowy Targ, pierwsza na świecie parafia pw.

Rzymskokatolicka Parafia pw. bł. Jana Pawła II w Nowym Targu - taki oficjalny tytuł nosi dziś od godz. 10:36 Parafia "Na Równi Szaflarskiej". Dekretem z 11 kwietnia obowiązującym "z chwilą ogłoszenia beatyfikacji Jana Pawła II" Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz ustanowił nowo budowany kościół "Błogosławionego Jana Pawła II, Papieża".


01.05.2011r - Watykan, uroczystości beatyfikacyjne bł. Jana Pawła II

Jedna z niewielu galerii zamieszczonych bez porządku chronologicznego, ale chyba sami przyznacie że warto. Zdjęcia z uroczystości beatyfikacyjnych bł. Jana Pawła II z Watykanu.


Znaleziono galerii: 39

ARCHIWUM SPRZED MAJA 2011
(c) 2005-2024 Piotr Rayski-Pawlik. Kontakt: 18 26-66-000, 501 59-35-35, lub e-mail admin@foto.podhale.pl